Ako na kruhy pod očami

KRUHY vs. VAČKY POD OČAMI

 

Kruhy pod očami môžu byť tmavo hnedé, načervenalé až fialové, alebo aj žlté. Ich odtieň súvisí s podtónom pleti a jej momentálnou pigmentáciou, Ovplyvňuje ich aj nadmerná produkcia melanínu, hrúbka kože, cez ktorú môže jednoducho presvitať nahromadená krv a cievy. Takéto vaskulárne kruhy má väčšína ľudí a je to jednoducho presvitajúca krv.

 

Vačky pod očami sú väčšinou spôsobené nahromadenou tekutinou v podkožnom tkanive, ktorú lymfa nestačí odvádzať. Dávajte si pozor na pitný režim a solenie. Pomáha schladenie, napr. kockou ľadu (prikladajte na očné okolie v čistej gáze alebo kapesničku, nie priamo na kožu a pozor na čas) alebo aj uhorka z chladničky, schladené vrecúško napr. od zeleného čaju.

 

Čo ich spôsbuje?

 

ÚNAVA:

Prispieva k zhoršeniu stavu už existujúcich tmavých kruhov, nepatrí však medzi prvotnú príčinu vzniku kruhov pod očami Spánkový deficit spôsobí to, že pokožka je bledá čo umožní tmavým cievam a tkániam v okolí očí viac vyniknúť.

 

VEK:

Prirodzené stárnutie spôsobí, že pokožka v dôsledku stracajúceho sa kolagénu a tuku slábne a podobne ako u únavy stráca svoju kryciu funkciu.

DEHYDRATÁCIA:

Nedostatočný pitný režim je častou príčinou tmavých kruhov, znižuje taktiež fukciu ľadvín a pečene, ktoré majú priamy vplyv na tvorbu kruhov pod očami.

 

GENETIKA:

Jednoducho, ak ich má vaša mamka, babka atď. je pravdepodobnosť, že ich podedíte v genetickej výbabe aj vy.

 

NADMERNÉ SLNENIE:

Stále a furt dookola vám budem pripomínať, že pravidelné používanie SPF a nosenie slnečných okuliarov s UV ochranou je najdôležitejší krok v prevencii pred mnohými kožnými ochoreniami, pred tvorbou vzniku vrások a v prípade jemného očného okolia to platí ešte viac.

 

....ďalej ich môžu spôsobovať rôzne alergie, nedostatok železa, vitamínu K a D, fajčenie, stres, anémia atď.

 

 

IMG-3692

https://www.renovality.sk/doplnky-stravy/zensky-prvok-fe-s-acerolou--doplnok-stravy--90-kapsul/

 

Čo pomáha a čomu sa vyvarovať:

 

 • dostatočný spánok pomáha udržiavať oč rozjasnené a pomáha tiež telu pri oprave poškodených buniek v pokožke

   

 • ochrana tváre pred škodlivými UV lúčmi, používanie SPF a slnečných okuliarov, nosenie klobúkov alebo šiltoviek. Množstvo produktov s SPF pomáha aj hydratovať a zároveň redukuje vrásky. NEZABÚDAJTE NA TO!!!!!

 • starostlivo si vyberajte aktívne látky, ktoré môžu pomôcť zosvetliť kruhy pod očami napr. jemný retinoid, vitamíny C a E, kyselina azealová, výťažok z moruše.

 • ak sú kruhy alebo možno skôr opuchy pod očami spôsobené alergiou, pomôžu antihistaminiká (odporúčam sa poradiť s odobrným lekárom)

 • z odborných vyšetrrení na rôrnych klinikách zvyknú pomôcť rôzne lasery, chemické peelingy, dermálne výplne kyselinou hyalurónovou....

 • vyhnite sa nadmernej konzumácii alkoholu, ktorý spôsbouje miernu dehydratáciu, čím tmavé kruhy ešte viac zvýrazní.

 • nefajčite – fajčenie vysušuje a oslabuje pokožku na tvári.

 • moja každodenná záchrana na tamvé kruhy je korektor, je to môj „musthave“ produkt, ktorý mi skutočne nesmie chýbať. Je dôležité nájsť si správny odtieň a konzistenciu, ktorá vám bude vyhovať. Odtieň by mal byť o niečo svetlejší od makeupu, ktorý bežne používate. Ideálny je rozjasňujúci. Lososový alebo aj ružovkastý odtieň si poradí s modrými/fialovými kruhmi, marhuľový nádych korektoru neutralizuje modraste podfarebenie.So začerveniami si poradí zase zelený, sivú a unavenú pokožku neutralizuje fialový korektor alebo rozjasňujúca podkladová báza s fialovým nádychom.

   

Z našich produktov vám na očné okolie môžem odporučať Hroznový olej, ktorý má vysokú koncentráciu vtamínu E, upevňuje kolagénové vlákna, Opunciu, ktorá dokáže preniknúť do hĺbky pleti a obnovuje tvorbu kolagénu.

 

_VHP8555 (kopie)

https://www.renovality.sk/kozmeticke-oleje/hroznovy-olej-za-studena-lisovany-ze-semen-100-ml/

 

 

Kruhy pod očami teda majú svoje riešenie. Ak by som to mala na záver zhrnúť, tak dôležité je skutočne sa dostatočne a dobre vyspať, poctivo používať SPF, ráno a večer kombinovať správne aktívne látky a kúpiť si kvalitný korektor.

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie