Celulitída

Celulitída (dermatopanikulóza alebo lipohypertrofia) ľudovo pomarančová koža je skôr estetický problém, ale pri jej úplnom zanedbaní môže spôsobiť aj zdravotné problémy. Ako fakt!!!

 

Postihuje väčšinou ženy, až 90% a to bez ohľadu na hmotnosť, nevyhýba sa samozrejme ani mužom. Vyskytuje sa prevažne v oblastiach kde sa ukladá tuk, teda zadok a stehná. Objaviť sa môže aj na bruchu alebo pažiach.

 

Na vznik celulitídy majú vplyv:

  • hormóny, prevažne výkyvy hladiny estrogénu, zmäkčujú a zvláčňujú väzivo, čo vedie k ľahšiemu usadzovaniu tukových buniek. Kritickým obdobím je puberta, tehotenstvo alebo menopauza. Negatívnu úlohu zohráva aj užívanie hormonálnej antikoncepcie.

  • dedičnosť

  • stav lymfatického systému

  • životný štýl – nedostatok pohybu

  • v neposlednom rade usporiadanie podkožných buniek. Tie sú inak uložené u žien ako u mužov. U žien sa medzi kolagenovým väzivom tukové bunky lepšie ukladajú, hromadia sa a vytláčajú sa proti povrchu pokožky. V týchto miestach sa tak znižuje prietok krvy a lymfy. Následkom toho sa vytvárajú výrazné hrbolčeky. Ženská pokožka je na postihnutých miestach tenšia, tuk je na povrchu pokožky teda viac viditeľnejší.

 

obrázok celu

Normálna pokožka (vľavo) a pokožka s celullitídou (vpravo)

obrázok: pinterest

 

 

Rozoznávame 4 štádia celulitídy

 

  1. štádium – celulitída je zjavná po zmáčknutí kožnej riasy medzi prstami, v tejto fáze je celulitída relativne ľahko odstraniteľná pomocou správnej starostlivosti

  2. štádium – hrbolčeky sú viditeľné po zatnutí svalov

  3. štádium – hrbolčeky sú viditeľné bez ohľadu na to, či stojíte, či sedíte, ale aj tu sa dá dlhodobou starostlivosťou zmierniť prejav celulitídy

  4. štádium – už sa nejedná o kozmetický, ale zdravotný problém. Hrbolčeky sú výrazné a ťažko odstrániteľné.

 

Na potlačenie príznakov celulitídy je vždy účinný komplexný prísptup. Vyvážená strava, pohyb a masáže. Nevzhľadné hrbolčeky a jamky na zadku a stehnách či iných partiách tela sa dajú eliminovať. Existuje množstvo kozmetických prípravkov, prístrojov, odporúčaní.....

 

 

STRAVA:

By mala byť bohatá na vitamíny (prevažne čerstvá zelenina a ovocie), antioxidanty, kvalitné bielkoviny a vápnik. Obmedziť by ste mali predovšetkým jednoduché cukry a alkohol. Dodržiavať pitný režim, aspoň 2litre tekutín, ideálne čistej, neperlivej vody a nesladených čajov.

 

POHYB:

Pravidelný pohyb vám pomôže jednak sa zbaviť prebytočných tukových vankúšikov, rozprúdi krv a lymfu a pomôžete tak z tela dostať toxíny a škodlivé látky, ktoré tvoria pomarančovú pokožku. Ďalšou výhodou je, že na spevnenej koži je celulitída menej viditeľná. Vhodná je chôdza, plávanie, jazda na bicykli alebo in-linoch, pilates alebo jóga.

 

MASÁŽE:

Rozprúdiť lymfu vám pomôže aj striedanie teplej a studenej vody počas sprchovania. Výborné sú lymfatické masáže. Prečisťujú a obnovujú priechodnosť lymfatického systému, ktorým sú odvádzané škodlivé látky z tela.

 

TIP: podtlakové masáže pomocou silikónových baniek, ktoré v kombinácii s olejčekmi zlepšujú účinok o 90% vám pomôžu zmierniť príznaky celulitídy. Máme to vyskúšané a stav pokožky sa výrazne zlepšil. Odporúčame masáž praktizovať 2-3x za týždeň pre viditeľný účinok. Podtlakové masáže nie sú vhodné, ak trpíte na kŕčové žily.

 

IMG-0980

Masážne baňky pomáhajú na omladenie a spevnenie pokožky, vyčistia póry.

 

 

Olejčeky vhodné na masáž proti celulitíde, ktoré nájdete v našej ponuke:

 

ŠKORICOVÝ OLEJškoricová silica spôsobuje prehriatie pokožky, dochádza k rozšíreniu ciev. Vôňa škorice uvoľnuje napätie a upokojuje.

 

CelluO – zmes olejov navrhnutá dermatológmi. Antiseptický a mikrobiálny olej, zlepšuje mikrocirkuláciu krvy a tým aj viditeľne zlepšuje stav pokožky. Nádherne vonia.

 

KÁVOVÝ OLEJ – je lisovaný zo zelenej kávy + má malé % kávy praženej kôli vôni. Obsah kofeínu výrazne napomáha v boji proti celulitíde

 

1586172505231198-0

 

https://www.renovality.sk/balicky/set-proti-celulitide/

 

 

Na záver vám chcem povedať, že ak sa rozhodnete s celulitídou zatočiť, musíte sa obrniť trpezlivosťou, hlavne vydržať, aby sa výsledky dostavili. Nebude to zo dňa na deň. Ale každým dňom pravidelnej starostlivosti budete bližšie k vášmu snu.

 

Pekné dni praje Renovality ❤️

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie