Starostlivosť o vlasy v lete

Slnko ich vysušuje, vietor a prach zaťažuje masťou a nečistotami, slaná a chlórova voda ich ničí a UV žiarenie poškodzuje. Aby neboli vlasy po lete vysušené, slabé, bez lesku a lámavé je dôležité sa o nich starať a chrániť ich.

 

HYDRATÁCIA - vlas sa skladá zhruba z 15% vody, ktorá sa v lete pod slnečným žiarením vyparuje. Je teda dôležité vlasy dostatočne hydratovať. Klasický šampón a maska vám v letných mesiacoch nemusí stačiť. Existuje množstvo produktov s označením „SUN“,  ktoré vám zabezpečia potrebnú ochranu. Ideálne sú rôzne vlasové spreje, ktoré môžete používať aj denne.

 

ZLOŽENIE – vyhnite sa silikónom, niklu alebo ropným olejom. Pri dlhodobom používaní môžu vlasy obaliť tenkou nepreniknuteľnou vrstvou a tie následne nie sú schopné prijímať výživu, ktorú sa im pokúšate dodať. Môžu vlasy aj pokožku hlavy viac poškodiť.

 

OLEJE – pomôžu vlasy hydratovať, dodajú im lesk, budú silnejšie a vyživené. Zábaly z olejčekov môžete praktikovať 1-2x v týždni, vždy pred umývaním vlasov. Oleje je nutné z vlasov zmyť pomocu šampónu, ktorý bežne používate. V opačnom prípade by vlasy pôsobili dojmom, že sú ťažké a mastné.

 

 

Vlasový zábal pomocou olejov:

 

IMG-3359

 

Na našom e-shope www.renovality.sk si môžete vybrať z množsva olejov, ktoré pomožu dodať vlasom to čo práve potrebujete:

 

HYDRATOVAŤ – Argánový olej, Moringa, Baobab, Squalan, Ricín, Marhuľa, Uhorka, Marula, Višňa, Jojoba, Slivka, Acai sérum

 

NA KUČIERKY – Marhuľa, Argán

 

NA MASTIACE SA VLASY – Renohair, Šalvia

 

ZNIČENÉ VLASY – Argán, Moringa, Baobab, Squalan, Hrozno, Ricín, Marhuľa, Vlašský olej, Uhorka, Šalvia, Marula, Višňa, Jojoba

 

LESK – Hrozno, Uhorka a Acai sérum

 

PODPORA RASTU VLASOV – Renohair olej, Renohair Maximal – doplnok stravy

 

 

VITAMÍNY - užívanie vitamínov – zinok, horčík, selén, vitamíny skupiny B a vitamín D sú dôležité pre zdravé vlasy a krásne vlasy, množstvo čerstvého ovocia a zeleniny. Tu odporúčam vyskúšať a obmieňať jednotlivé kúry s vitamínmi ako je Renohari Maximal a Vlasy, koža, nechty. Jedna kúra = vybrané celé balenie.

 

RENOHAIR MAXIMAL – vysoký obsah esenciálnych aminokyselín metionínu a cysteínu v jednej tablete. Tieto látky tvoria podstatnú súčasť bielkoviny keratínu, ktorý je základným stavebným kameňom vlasov a nechtov. Jedno balenie = 90tabliet – užíva sa jedna tableta denne, ideálne jedna ráno na lačno

 

VLASY, KOŽA, NECHTY – špeciálne navrhnutá formula, ktorá sa zameriava na krásu. Zinok prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, podieľa sa na procese delenia buniek a spolu so selénom a biotínom udržuje zdravú pokožku hlavy, vlasov a nechtov.

 

 

 

IMG-6408-Facetune-16-06-2021-12-23-04 (1)

 

 

 

ZARAĎTE PEELING – špeciálne peelingy určené na vlasovú pokožku vám pomôžu odstrániť odumreté bunky, ktoré sa nachádzajú aj na povrchu pokožky hlavy a bránia tak prieniku účinných a výživných látok z vlasovej kozmetiky. Stačí používať 1x za týždeň.

 

 

ŠETRNÉ ČESANIE – v lete mávame častejšie vlasy zopnuté v cope, prípadne pevnom drdole. Po ich rozpustení síce dosiahnete dokonalého plážového looku ale vlasy v drdole alebo cope sú oveľa viac náchylnejšie na lámanie a sú oslabené. Dôležité je ich rozčesávanie. Začínajte od končekov a postupne smerujte ku korienkom. Pomocť by vám mohol vlasový krém.

 

 

Renovality 

 

 

 

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie