Uhorkový olej

Metóda získavania: lisovanie za studena

 

Olej z uhorkových semien je lisovaný za studena z umytých a osušených semien uhorky siatej (Cucumis sativus).  Po vylisovaní je starostlivo prefiltrovaný a potom je priezračný, jasne žltý a má jemnú arómu čerstvých uhoriek.

 

Olej zo semien uhorky siatej obsahuje 14-20% olejovej kyseliny a 60-68% kyseliny linolovej (nenasýtená omega 3 mastná kyselina), čo je skvelá kombinácia pre prípravky určené na hydratáciu kože a vlasov.  Vysoký obsah prírodných tokoferolov a fytosterolov ešte viac prehlbuje protektívne (ochranné) a vyživujúce vlastnosti vhodné pre starostlivosť o telo.

 

Olej z uhorkových semien obsahuje veľký podiel fytosterolov, čo ho predurčuje na použitie vo výrobkoch určených na starostlivosť o telo.  Štúdie ukazujú, že fytosteroly pomáhajú posilňovať lipidovú bariéru pokožky, obnovovať správnu rovnováhu vlhkosti pokožky, zvláčňujú jej vrchnú vrstvu a podporujú elasticitu kože.  Sú tiež známe tým, že vyživujú a stimulujú kožné bunky a prispievajú tak k ich regenerácii, ktorá vedie k podpore ich zdravia.

 

Olej z uhorkových semien obsahuje významný podiel kyseliny olejovej a linolovej, preto môže účinkovať pri ošetrovaní suchej kože, ekzémov, psoriázy, akné a kože spálenej slnkom.  Je dobrou voľbou pre zapracovanie do výrobkov, určených na revitalizáciu starnúcej kože.  Vysoký obsah tokoferolov a tokotrienolov ukazuje, že olej z uhorkových semien by mal byť účinný aj pri ochrane kožných buniek pred poškodením voľnými radikálmi.

 

Olej z uhorkových semien sa skvele hodí pre nasledujúce použitie v kozmetike:

 

Hydratácia

Prípravky pre opaľovanie a ošetrenie kože po opaľovaní

Produkty zamerané na stárnutie pokožky

Vlasová starostlivosť

Starostlivosť o pery

Starostlivosť o nechty

Masážne produkty

 

 

Uhorkový olej zakúpite tu: https://www.renovality.sk/kozmeticke-oleje/uhorkovy-olej-za-studena-lisovany-100-ml-s-pumpickou/

 

 

Ďakujeme za prečítanie!  Vytvoril pre Vás tento článok Petr z týmu Renovality :-)

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie