Vitamínova bomba! Aké vitamíny by nemali chýbať vo vašej skincare rutine

Starostlivosť o pleť je dôležitá nielen pre udržanie mladistvého vzhľadu, ale aj pre celkové zdravie pokožky. Vitamíny, ktoré sú pre pleť nevyhnutné, by vo vašej každodennej kozmetickej rutine rozhodne nemali chýbať. Každý vitamín má svoju špecifickú úlohu a prínos, preto je dôležité zaradiť do svojej rutinnej starostlivosti o pleť tie správne. Pozrime sa na to, ktoré vitamíny by mali vo vašej rutine zohrávať hlavnú úlohu.Vitamín C

Vitamín C je pravdepodobne jedným z najznámejších vitamínov v starostlivosti o pleť. Je to silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred škodlivými účinkami voľných radikálov spôsobených slnečným žiarením a znečistením. Okrem toho podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je dôležitý pre pružnosť a pevnosť pokožky. Používanie séra alebo krému s vitamínom C môže pomôcť vyrovnať tón pleti, znížiť viditeľnosť jemných liniek a vrások a dodať pleti žiarivý vzhľad.Vitamín B3 (niacinamid)

Niacinamid, známy aj ako vitamín B3, je multifunkčná zložka, ktorá môže zlepšiť vzhľad pleti tým, že vyrovnáva tón pleti a posilňuje ochrannú bariéru pokožky. Je tiež známy svojimi protizápalovými vlastnosťami, čo je skvelé pre tých, ktorí bojujú s akné alebo červenými škvrnami na pleti.

 

 

IMG_7042

https://www.renovality.sk/hyaluronove-serum-s-vitaminom-c-a-b3-50ml/

 

Vitamín E

Vitamín E je ďalší dôležitý antioxidant, ktorý spolupracuje s vitamínom C a zvyšuje jeho účinnosť. Vitamín E pomáha chrániť bunkové membrány a podporuje hojenie pokožky. Je tiež skvelou zložkou na hydratáciu, pretože pomáha udržiavať vlhkosť v pokožke. Výrobky s obsahom vitamínu E sú ideálne pre suchú a poškodenú pokožku.Vitamín A (retinol)

Retinol alebo vitamín A je známy svojimi účinkami proti starnutiu. Stimuluje obnovu buniek a môže pomôcť znížiť výskyt vrások a jemných liniek. Retinol tiež pomáha regulovať tvorbu kožného mazu, čo môže byť prospešné pre osoby trpiace akné. Je dôležité začať s nízkou koncentráciou a používať výrobky s retinolom na noc, pretože môžu zvýšiť citlivosť pokožky na slnko. Samozrejme, mať krém s ochranným faktorom SPF v rannej rutine je nevyhnutnosťou.

 

 

IMG_7083

https://www.renovality.sk/hydratacny-nocny-krem-s-retinolom-30ml/

 

 

Vitamín K

Vitamín K je často prehliadaný, ale je to kľúčový vitamín na redukciu tmavých kruhov pod očami a liečbu modrín. Produkty s obsahom vitamínu K môžu pomôcť posilniť kapiláry a zlepšiť mikrocirkuláciu, čo môže viesť k lepšiemu vzhľadu unavenej a opuchnutej pleti.Ako začleniť vitamíny do svojej rutinnej starostlivosti o pleť

 

Čistenie: Začnite čistiacim prípravkom, ktorý je šetrný k vašej pleti a nevysušuje ju - ODLIČOVACIE SÉRUM a ČISTIACA PENA


Séra: Po čistení pleti naneste sérum s vitamínom C alebo niacínamidom. Séra sú koncentrované, takže poskytujú silný účinok - HYALURONOVÉ SÉRUM S VITAMÍNOM C A B3.


Hydratácia: Používajte hydratačný krém alebo olej s vitamínmi, ktoré sú dôležité pre vašu pleť. Napríklad s vysokým obsahom vitamínu E - MANDĽOVÝ OLEJ.


Ochrana: počas dňa nezabudnite na opaľovací krém, ktorý vám pomôže ochrániť pokožku pred škodlivým UV žiarením - SPF.


Nočná starostlivosť: Na noc použite krém s retinolom alebo výrobok s vitamínom A, ktorý pomáha regenerácii pokožky - HYDRATAČNÝ NOČNÝ KRÉM S RETINOLOM.

 


Nezabudnite, že každá pleť je jedinečná a to, čo funguje na jednu, nemusí fungovať na druhú. Odporúča sa začať s malými množstvami a postupne ich zvyšovať, aby ste zistili, ako vaša pokožka reaguje. Ak máte citlivú pleť alebo ste alergickí na niektoré zložky, vždy je najlepšie sa najprv poradiť s dermatológom.