Ružová voda 100 ml

Ružová voda je najobľúbenejšou kvetinovou vodou. Podporuje celkovú regeneráciu pleti a má upokojujúce účinky. Má čisté zloženie bez alkoholu či pridanej parfemácie. Získava sa z čerstvých lupeňov ruží.

Skladom
6,87 €
Kategória: Kvetinové vody

 

Benefity ružovej vody: 

 

má upokojujúce a regeneračné účinky

pomáha dočistiť a tonizovať pleť

pleť zrelá, suchá a citlivá

fixuje make - up

napomáha udržiavať hydratáciu v pleti

výborný podklad pod olej/sérum/krém

prirodzene čistí pleť od nečistôt a mazu

príjemná vôňa, ktorá plní aj relaxačný efekt

osvieži pleť počas dňa

uľahčuje rozčesávanie vlasov, regeneruje vlasovú pokožku

bez alkoholu a konzervantov

každodenné použitieVŠEOBECNÉ INFORMÁCIE:

Ružová voda podporuje celkovú regeneráciu pleti a má upokojujúce účinky. Ružová voda prirodzene zbavuje pleť nečistôt a mazu. Môžete ju využiť ako hydratačné pleťové tonikum, ktoré vás osvieži aj kedykoľvek počas dňa. Má čisté zloženie bez alkoholu či pridanej parfemácie. Vhodná na každodenné používanie. Ružová voda napomáha udržiavať pleť dostatočne hydratovanú, sviežu a rozjasnenú. Príjemná vôňa plní aj relaxačný efekt.ČO JE HYDROLÁT:

Hydroláty vznikajú ako vedľajší produkt pri parnej destilácii esenciálnych olejov ale samy žiadne silice neobsahujú. Navyše vo väčšine prípadov vonia úplne inak než získaný esenciálny olej. Vďaka svojmu vzniku hydroláty obsahujú množstvo bioaktívnych látok z celej rastliny a majú jemnejšie a komplexnejšie účinky než samotný esenciálny olej.

 

Hydroláty získavame väčšinou parovodnou alebo vodnou destiláciou z bylin, kvetin a drevín. Hydroláty bývajú „druhotným“ produktom pri destilácii esenciálnych olejov. Obsahujú vo vode rozpustné látky z rastlinného materiálu, ktorý je destilovaný. Nejedná sa o esenciálny olej, pretože ten nie je vo vode rozpustný. Aj preto každy liter hydrolátu údajne obsahuje 0,05 – 0,2 mililitru esenciálneho oleja.

 

Čistým prírodným hydrolátom vyrobených destiláciou sa niekedy hovorí aj kvetinové vody, alebo aj hydrosoly. Hydroláty sú bez konzervantov a alkoholu. Tradične sa používajú v kozmetickom priemysle pre ošetrenie pleti – nahradzujú pleťovú vodu, používajú sa aj namiesto destilovanej vody v parfémoch alebo pleťových krémoch.

 

PRE KOHO JE RUŽOVÁ VODA VHODNÁ:

Ružová voda je vhodná pre všetky typy pleti, vrátane zrelej, citlivej či aknóznej. Má regeneračné a upokojujúce účinky.

 

APLIKÁCIA:

Nanášajte vždy na vyčistenú pleť. Ružovú vodu alebo hydrolát využijete v každodennej starostlivosti o pleť. Je vhodná ako hydratačný podklad pod olej, sérum alebo krém. Napomáha pleť prirodzene zbavovať nečistôt a mazu, je teda vhodná ako hydratačné tonikum. Osviežuje pleť kedykoľvek počas dňa. Fixuje make- up. Môžete ju aplikovať priamo na pleť, nechať pôsobiť, prípadne aplikovať pomocou bavlneného alebo jednorázového odličovacieho tampónku.

Ranná rutina: Opláchnite pleť vlažnou vodou. Pomocou čistiacej peny zbavte pleť mazu a nečistôt. Opláchnite opäť vlažnou vodou. Naneste ružovú vodu či už priamou aplikáciou na pleť alebo pomocou odličovacích tampónikov. Odporúčam priame nanášanie na pleť! Po jej vsiaknutí pokračujte v aplikácii ďalších produktov.

Večerná rutina: Odstráňte nečistoty z pleti, maz a make – up pomocou Odličovacieho séra. Opláchnite pleť vlažnou vodou. Použite Čistiacu penu na dočistenie pleti. Opláchnite opäť vlažnou vodou. Naneste ružovú vodu či už priamou aplikáciou na pleť alebo pomocou odličovacích tampónkov. Odporúčam priame nanášanie na pleť! Po jej vsiaknutí pokračujte v aplikácii ďalších produktov.KOMBINÁCIE S INÝMI PRODUKTAMI:

Ružová voda je vhodná v kombinácii so sérom, krémom alebo olejom. Je vhodným hydratačným podkladom.ZLOŽENIE: Ingredients (INCI): Rosa damascena flower water, Geraniol, Citronellol.

OBJEM: 100 ml

UPOZORNENIE: Určený iba na vonkajšie použitie!

SKLADOVANIE: Skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Po otvorení spotrebujte do 3 mesiacov.
Chcete sa dozvedieť víac?  Prečítajte si náš článok nižšie  ⬇” vyznam: šipka dolů Emoji | EmojiAll

Pleťové vody, ich význam, výroba a využitie

Ako postupovať v starostlivosti o pleť

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: