Novinka s poriadnou dávkou vitamínov

Novinka, ku ktorej by sme sa radi vyjadrili ako prvej, je Rakytníkový olej.  Asi vás zaskočilo balenie 20 ml v cene, ktorá je totožná s produktmi s väčším objemom. Prečo to tak je? A v čom je Rakytníkový olej tak výnimočný? Dozviete sa v nasledujúcom článku.

 

Vitamínová bomba

O rakytníku a jeho priaznivých účinkoch ste iste už počuli. Rakytník je kráľom komplexu vitamínov. Má trikrát viac vitamínu A ako mrkva. Obsahuje údajne 10x viac vitamínu C ako pomaranč. Vitamín C zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu. Ďalej má predovšetkým vysoký obsah vitamínu E nazývaného tiež ako "vitamín mladosti" a hrá svoju úlohu aj v boji s akné. Ďalej Omega 3, 6, 9 mastné kyseliny, ktoré chránia naše bunky pred poškodením. Omega 7 účinkuje na popáleniny. Alebo napríklad Betakarotén, ktorý dodáva rakytníku krásnu farbu a olej tak rozžiari vašu pleť. V Rakytníkovom oleji je viac ako 180 bioaktívnych látok.

 

 

IMG-4472

 

 

20 ml za 14,67€

Nejedná sa o olej z celých bobúľ, ale zo semienok. Olejnatosť semienok je mizivá. Preto neštandardne malé balenie za túto cenu. Semienka sú pôvodom zo Sibíru a lisujeme ich priamo u nás v Renovality.

 

Účinky rakytníka

 

* jedná sa o silný antioxidant

* prospieva suchej alebo dehydrovanej pleti

* má regeneračný účinok a upokojuje pokožku po opaľovaní či popálenie

* posilňuje pružnosť a štruktúru pokožky

* zmierňuje jazvy a prejavy akné

 

Vlasový zábal

Áno, aj Rakytníkový olej môžete použiť na vlasy vo forme vlasového zábalu. Dodáva vlasom lesk, hebkosť a vitalitu, ale tiež dokáže podporiť rast či obmedziť vypadávanie.

 

Pre koho je olej vhodný?

Jak již bylo řečeno, ze začlenění rakytníkového oleje do režimu péče o pleť může těžit téměř každý; profil vitamínů, minerálů a antioxidantů je ideální pro zlepšení celkového zdraví (a vzhledu) pokožky,“ říká Annie Gonzalez, M.D., dermatologka certifikovaná z rady Riverchase Dermatology v Miami na Floridě. „Tyto antioxidanty zejména neutralizují volné radikály poškozující pokožku a snižují známky stárnutí,“ dodává. „Olej je nabitý spoustou z nich, ale má obzvláště vysoký obsah vitamínu C a vitamínu E. Ve skutečnosti plody rakytníku obsahují desetkrát více vitamínu C než pomeranč a jsou třetím nejvyšším zdrojem vitaminu E v rostlinném světě,“ zdůrazňuje Dr. Hartman.

„Nyní k otázce za milion dolarů - co když máte pleť náchylnou k akné? Tito odborníci poukazují na to, že rakytníkový olej sám o sobě nezanáší póry; je bezpečný pro všechny typy pleti,“ dodává Dr. Gonzalez.

https://www.shape.com/lifestyle/beauty-style/sea-buckthorn-oil

 

Záver

Verím, že vás článok presvedčil o tom, že olej nie je nijako predražený, ale jedná sa naozaj o luxusnú záležitosť, ktorá stojí za to. Sérum s vitamínom C síce ešte nemáme, ale trúfam si povedať, že z nášho sortimentu ho môžete nahradiť práve rakytníkovým olejom.

 

Krásny deň praje Renovality