Rakytníkový olej lisovaný za studena s pipetkou 20 ml

Tento vzácny a veľmi drahý olej zo semien sa využíva v kozmetike pre svoje mimoriadne vlastnosti. Nejedná sa o olej z dužiny rakytníka. Olej zo semienok rakytníka je svetlý, zatiaľ čo olej z dužiny je tmavo červený. Tento olej je vyrobený práve zo semienok, čo z neho robí úplne výnimočnú záležitosť. Je to silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi. S obsahom až 180 bioaktívnych látok udržiava pokožku žiarivú a zmierňuje známky starnutia.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
18,09 €
Kategória: Kozmetické oleje
Položka bola vypredaná…

 

 

Benefity oleja:

 

  • 180 bioaktívnych látok

  • napomáha udržiavať pleť žiarivú a pružnú

  • silný antioxidant

  • zjemňuje jazvy a prejavy akné

  • zlepšuje hydratáciu pokožky

  • má regeneračný účinok

  • všetky typy pleti

 

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE:

Tento vzácny a veľmi drahý olej zo semien sa využíva v kozmetike pre svoje mimoriadne vlastnosti. Nejedná sa o olej z dužiny rakytníka. Olej zo semienok rakytníka je svetlý, zatiaľ čo olej z dužiny je tmavo červený. Tento olej je vyrobený práve zo semienok, čo z neho robí úplne výnimočnú záležitosť.Je to silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi. S obsahom až 180 bioaktívnych látok udržiava pokožku žiarivú a zmierňuje známky starnutia. Posilňuje pružnosť a štruktúru pokožky, obmedzuje nadmernú stratu vody v pokožke a tým zlepšuje jej hydratáciu. Má regeneračný účinok a upokojuje pokožku po opaľovaní.

 

PRE KOHO JE RAKYTNÍKOVÝ OLEJ VHODNÝ:

Rakytníkový olej je vhodný pre všetky typy pleti. Olej môžete využiť aj na vlasové zábaly a po slnení na upokojenie pokožky.

 

APLIKÁCIA:

Rakytníkový olej je vhodné aplikovať v rannej (odporúčame kôli vysokému obsahu vitamínu C), rovnako však aj vo večernej rutine. Výborne sa vstrebáva, nezanecháva mastný film. Zväčsa sa olej v rutine aplikuje ako jej posledný krok. To znamená, že následuje až po aplikácii séra alebo krému.

 

...rutina by mohla vyzerať následovne:

 

Ranná rutina:

vyčistenie pleti – tonizácia – sérum – krém – olej – spf

 

Večerná rutina:

vyčistenie pleti – tonizácia – sérum – krém – olej

 

...ako aplikovať

 

Kapátkom odoberte pár kvapiek oleja, prehrejte olej medzi dlaňami a vmasírujte na navhlčenú pleť. Olej sa lepšie vstrebáva a zapracuváva do pleti, ak je ako prvá aplikovaná pod neho hydratačná zložka/produkt (napr. sérum, kvetinová voda, hydratačný krém).

 

Je možná aj varianta, že pridáte pár kvapiek oleja do vášho obľúbeného krému, mlieka a následne aplikujete na tvár, pokožku tela.

 

Rakytníkový olej je vhodný aj na vlasové zábaly. Olejom masírujte pokožku hlavy a potom votrite do vlasov po celej dĺžke, zabaľte vlasy do uteráka a nechajte olej 10 minút pôsobiť, umyte šampónom min.2x a upravte štandartným spôsobom.

 

KOMBINÁCIA S INÝMI PRODUKTAMI:

Rakytníkový olej je vhodné kombinovať s ktorýmkoľvek sérom s kyselinou hyalurónovou, kvetinovou vodou prípadne aj krémom.

 

ZLOŽENIE:Ingredients (INCI): Hippophae Rhamnoides Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract

OBJEM: 20 ml

UPOZORNENIE: Určený iba na vonkajšie použitie!

SKLADOVANIE: Skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Po otvorení spotrebujte do 3 mesiacov.

 

 

Chcete sa dozvedieť víac?  Prečítajte si náš článok nižšie  ⬇” vyznam: šipka dolů Emoji | EmojiAll

Novinka s poriadnou dávkou vitamínov

Ružovka (rosacea)

Starostlivosť o pokožku na jeseň

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: