Levanduľová voda 100 ml

Levanduľová voda je výborná pre všetky typy pleti, hlavne pre aknóznu a citlivú. Má čisté zloženie bez alkoholu či pridanej parfemácie. Pôsobí veľmi sviežo a ľahko dezinfekčne. Upokojuje pokožku. Vzniká z čerstvých levanduľových kvetov.

 

Skladom
6,87 €
Kategória: Kozmetika

 

Benefity levanduľovej vody:

 

• má upokojujúce a regeneračné účinky

• pomáha dočistiť a tonizovať pleť

• všetky typy pleti, vrátane citlivej/detskej

• problematická pleť (akné, komedóny)

• dezinfekčný a protizápalový účinok

• napomáha udržiavať hydratáciu v pleti

• výborný podklad pod olej/sérum/krém

• prirodzene čistí pleť od nečistôt a mazu

• príjemná vôňa, ktorá plní aj relaxačný efekt

• osvieži pleť počas dňa

• má mierne sedatívne účinky, pomáha pri nespavosti a nervozite

• bez alkoholu a konzervantov

• každodenné použitie

 

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE:

Levanduľová voda podporuje celkovú regeneráciu pleti a má upokojujúce účinky. Levanduľová voda prirodzene zbavuje pleť nečistôt a mazu. Má dezinfekčný a protizápalový účinok. Môžete ju využiť ako hydratačné pleťové tonikum, ktoré vás osvieži aj kedykoľvek počas dňa. Má čisté zloženie bez alkoholu či pridanej parfemácie. Vhodná na každodenné používanie. Levanduľová voda napomáha udržiavať pleť dostatočne hydratovanú, sviežu a rozjasnenú. Príjemná vôňa plní aj relaxačný efekt. Je výborná tiež k prevoňaniu prádla a v starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku.

 

ČO JE HYDROLÁT:

Hydroláty vznikajú ako vedľajší produkt pri parnej destilácii esenciálnych olejov ale samy žiadne silice neobsahujú. Navyše vo väčšine prípadov vonia úplne inak než získaný esenciálny olej. Vďaka svojmu vzniku hydroláty obsahujú množstvo bioaktívnych látok z celej rastliny a majú jemnejšie a komplexnejšie účinky než samotný esenciálny olej.

 

Hydroláty získavame väčšinou parovodnou alebo vodnou destiláciou z bylin, kvetin a drevín. Hydroláty bývajú „druhotným“ produktom pri destilácii esenciálnych olejov. Obsahujú vo vode rozpustné látky z rastlinného materiálu, ktorý je destilovaný. Nejedná sa o esenciálny olej, pretože ten nie je vo vode rozpustný. Aj preto každy liter hydrolátu údajne obsahuje 0,05 – 0,2 mililitru esenciálneho oleja.

 

Čistým prírodným hydrolátom vyrobených destiláciou sa niekedy hovorí aj kvetinové vody, alebo aj hydrosoly. Hydroláty sú bez konzervantov a alkoholu. Tradične sa používajú v kozmetickom priemysle pre ošetrenie pleti – nahradzujú pleťovú vodu, používajú sa aj namiesto destilovanej vody v parfémoch alebo pleťových krémoch.

 

PRE KOHO JE LEVANDUĽOVÁ VODA VHODNÁ:

Levanduľová voda je vhodná pre všetky typy pleti, vrátane citlivej/detskej či problematickej. Má protizápalový a upokojujúci účinok.

 

APLIKÁCIA:

Nanášajte vždy na vyčistenú pleť. Levanduľovú vodu alebo hydrolát využijete v každodennej starostlivosti o pleť. Je vhodná ako hydratačný podklad pod olej, sérum alebo krém. Napomáha pleť prirodzene zbavovať nečistôt a mazu, je teda vhodná ako hydratačné tonikum. Osviežuje pleť kedykoľvek počas dňa. Fixuje make- up. Môžete ju aplikovať priamo na pleť, nechať pôsobiť, prípadne aplikovať pomocou bavlneného alebo jednorázového odličovacieho tampónku.

Ranná rutina: Opláchnite pleť vlažnou vodou. Pomocou čistiacej peny zbavte pleť mazu a nečistôt. Opláchnite opäť vlažnou vodou. Naneste levanduľovú vodu či už priamou aplikáciou na pleť alebo pomocou odličovacích tampónikov. Odporúčam priame nanášanie na pleť! Po jej vsiaknutí pokračujte v aplikácii ďalších produktov.

Večerná rutina: Odstráňte nečistoty z pleti, maz a make – up pomocou Odličovacieho séra. Opláchnite pleť vlažnou vodou. Použite Čistiacu penu na dočistenie pleti. Opláchnite opäť vlažnou vodou. Naneste levanduľovú vodu či už priamou aplikáciou na pleť alebo pomocou odličovacích tampónkov. Odporúčam priame nanášanie na pleť! Po jej vsiaknutí pokračujte v aplikácii ďalších produktov.

 

KOMBINÁCIE S INÝMI PRODUKTAMI:

Levanduľová voda je vhodná na kombináciu so sérom, krémom alebo olejom. Je vhodným hydratačným podkladom.

 

ZLOŽENIE: Ingredients (INCI): Lavandula Augustifolia Flower Water, Linalool, Limonene

OBJEM: 100 ml

UPOZORNENIE: Určený iba na vonkajšie použitie!

SKLADOVANIE: Skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Po otvorení spotrebujte do 3 mesiacov.

 

Chcete sa dozvedieť víac?  Prečítajte si náš článok nižšie  

Pleťové vody, ich význam, výroba a využitie

Ružovka (rosacea)

Prečo sa tvoria a ako s nimi bojovať

Ako postupovať v starostlivosti o pleť

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: